15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve işgal girişimi, Cumhurbaşkanımızın önderliğiyle milletimizin
 
"Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım"

diyerek devletine, vatanına, milli bütünlüğüne ve sahip olduğu manevi değerlerine olan inancıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin imkanlarını kullanan darbecilere meydan okuması sayesinden akamete uğratılarak, o meş'um gece karanlıktan aydınlığa çevrilmiştir. Milletimiz, ihanet içinde bulunanlara gerekli cevabı verdiği gibi, içimize piyonlarından medet umanların planlarını da ilelebet akamete uğratmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihi güçlü bir Türkiye yolunda, milletimize parlak bir gelecek için dönüm noktası olmuştur.

İkinci yıldönümünde milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, birlik ve dayanışmamızı temsil eden bu günün “15 Temmuz ruhu” olarak canlılığını ilelebet muhafaza edeceğine olan inancımla, şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, Allah'tan rahmet diliyorum.  Gazilerimize şükranla yad ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.
 
                                                                                       
Seyit Ahmet BAŞ       
Sayıştay Başkanı