ASOSAI 52. Yönetim Kurulu Toplantısı Vietnam'da Gerçekleştirildi  

52. ASOSAI'nin Yönetim Kurulu Toplantısı 18 Eylül 2018 tarihinde Vietnam'ın başkenti Hanoi'de gerçekleştirildi. Vietnam Sayıştayının ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, ASOSAI Yönetim Kurulu üyesi ülkelerle denetim kurulu üyesi iki ülkenin Sayıştay temsilcileri katıldı.
 
Söz konusu toplantıda, 51. ASOSAI Yönetim Kurulu toplantısı tutanakları onaylanarak, geçmiş döneme ait mali tablolar ve 2016-2021 dönemine ilişkin stratejik plan hakkındaki raporlar görüşüldü. 2019-2021 yılı ASOSAI bütçesinin kabul edilmesinden sonra, çalışma grupları ile farklı alanlara ilişkin komitelerin raporları yönetim kurulu ve katılımcılara sunuldu.
 
Toplantının önemli gündem maddelerinden biri, başkanlığını Sayıştayımızın yaptığı ECOSAI'nin ASOSAI içerisinde bir alt grup ya da gözlemci sıfatıyla tanınmasına ilişkin talebin gözden geçirilmesi idi. Yapılan görüşme ve tartışmalar sonunda çoğunluk oylarıyla konunun ASOSAI Genel Kurulda görüşülmesine karar verildi.
 
52. ASOSAI Yönetim Kurulu toplantısında kurumumuz, Başkan Seyit Ahmet BAŞ ile Uzman Denetçiler Feyzullah OKUMUŞ ve Yusuf Ziya ADA tarafından temsil edildi.