Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Makedonya Sayıştayının 20. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programlarına İştirak Etti

Sayıştay Başkanımız Seyit Ahmet BAŞ,  Makedonya Sayıştayının 20. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programlarına katılmak üzere, Makedonya Sayıştay Başkanı Nasır ADEMİ'nin davetlisi olarak 29.03.2019 Cuma günü Üsküp'e gitti.

Kutlama programlarının açılışında katılımcılara hitap eden Başkanımız, Makedonya Sayıştayının 20. Kuruluş Yıldönümü Programı münasebetiyle kardeş ve dost ülke Makedonya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başladı. Konuşmasında, iki ülke Sayıştayları arasında var olan yakın ve dostane ilişkilerin daha da artarak devam etmesi temennisinde bulunan Başkanımız, kutlamalar çerçevesinde düzenlenen "Sayıştaylar ve Parlementolar Arası İlşkiler" konulu bir yuvarlak masa toplantısına da katıldı.
 
Başkan Baş, Makedonya Sayıştay Başkanı Nasır ADEMİ’ye Tarihi Türk devletlerinden Karahanlılar, Gazneliler ve Selçuklularda devletin mali işlemlerine ilişkin denetim görevi yapan kurum olan Divan-ı İşraf'ı temsilen hazırlanmış olan "aynalı yazı-kûfi hat"  tabağını ve Orta Doğu muhasebe tarihinin beş bin yıllık süreci hakkında bilgi veren Orta Doğu Muhasebe Tarihi adlı eseri hediye etti.