54. ASOSAI Yönetim Kurulu Toplantısı Kuveyt’te Yapıldı.

54. Yönetim Kurulu’nun ikinci ve son günü olan 24 Temmuz 2019 tarihinde, Japonya ve Tayland Sayıştayları 2019-2025 tarihlerini kapsayan dönemde ASOSAI’yi temsilen INTOSAI Yönetim Kuruluna seçildi. Son gün yapılan ilk oturumda gerçekleştirilen seçimde Japonya, Kore, Tayland ve Vietnam bu görev için adaylıklarını ASOSAI Başkanlığına sunmuşlardı.
 
Her iki Sayıştay söz konusu dönemde INTOSAI Yönetim Kurulunda ASOSAI adına kararlara katılacak ve teşkilat üyelerini bu konularda bilgilendirecektir.
 
Ayrıca 54. Yönetim Kurulu sonrasında gerçekleştirilen seremoni ile ASOSAI VE ARABOSAI arasında işbirliği geliştirmek maksadıyla mutabakat zaptı imzalandı. Her iki teşkilatın Genel Sekreterleri tarafından imzalanan zapta ilişkin niyetler ve gösterilecek özen de yapılan konuşmalar ile dile getirildi.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, toplantı sırasında katılımcı ülke Sayıştayı Başkanları ve diğer temsilcilerle, ikili görüşmeler ve fikir alışverişinde bulundu.

Bu kapsamda Çin ve Tayland Sayıştayları ile işbirliğinin geliştirilmesine yönelik Mutabakat Zaptı imzalanması kararları alındı.