Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Selçuk Üniversitesinde “Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, 12 Aralık 2019 Perşembe günü saat 14.00’da Konya Selçuk Üniversitesinde Muhasebe-Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği “Kariyer Planlaması” konulu konferans verdi. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN’in davetlisi olarak katıldığı konferansta Başkan BAŞ, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâki Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştay’a kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra  öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda bilgi verdi. Ayrıca Sayıştay, denetçiliği ve denetimi hakkında üniversite öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu. 
 
Başkan BAŞ ve Başkan Yardımcısı Zekeriya TÜYSÜZ Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN’i makamlarında ziyaret etti ve kendilerine Sayıştay Başkanı Baş, geçen sene Sayıştay’ın 156. yılı kuruluşu vesilesiyle kendisine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Dalkıran tarafından hediye edilen Sultan Abdülaziz Han’ın portresi nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti.
 
Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ ve Başkan Yardımcısı Zekeriya TÜYSÜZ Konya Valisi Cüneyt Orhan TOPRAK’ı makamlarında ziyaret etti ve kendilerine Sultan Abdulaziz Han'ın 29 Mayıs 1862 tarihli İrade-i Seniyyesiyle kurulan Divan-ı Muhasebat (Sayıştay) tarafından kullanılan ilk tabela örnek alınarak yaptırılan Divan-ı Muhasebat tabağını hediye etti.